BİR BALIK ÇOK BALIK

Home » Uncategorized » Sorumlu Amatör Balıkçılığın Geliştirilmesi Ankara Final Toplantısı Gerçekleşti

Sorumlu Amatör Balıkçılığın Geliştirilmesi Ankara Final Toplantısı Gerçekleşti

12 Haziran 2013 de ilgili tüm paydaşların katılımları ile Ankara’da projemizin final toplantısı gerçekleşti.

SAD’ın ev sahipliğinde yapılan Sonuç Toplantısına GTH Bakanlığı Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü temsilcileri Avcılık ve Koruma Dairesi Başkanı Turgay Türkyılmaz, Su ürünleri Müh. Mahmet Akyürek ve Su Ürünleri Müh. Hamdi Arpa ile DEU-DBTE, EÜ-SÜFAK ve Sinop Üniv. SÜFAK olmak üzere üniversitelerden hocalarımızın katılımı da oldu.

Elbette projenin destekçeilerinden olan konusunda uzmanlaşmış STK’lar; Amatör Sualtı Avcıları Derneği (ASAD), Oltacılar Derneği (OLTACILAR-DER), Amatör Balıkçılık İnter Forumları üstatlarından Talip Girgin ve Geleneksel Balıkçılığı Yaşatma Derneği’nden (GELBALDER) önde gelen temsilcileri toplantıya katılım sağladılar. Ayrıca Ulaştırma,  Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Orman ve Suişleri Bakanlığı, Çevre ve Su İşleri Bakanlığı ile TSSF temsilcileri de katılım sağladı.

Tüm katılımcılar 10.00’da başlayıp 18.00 de biten uzun süreli bu toplantıda Kaş’ta yapılan 1. toplantının devamı niteliğinde TÜRKİYE’DE SORUMLU AMATÖR BALIKÇILIĞIN GELİŞTİRİLMESİ kavramı üzerinde değişik konu başlıklarına değindiler ve hassas konular üzerinde detaylı tartışmalarda bulundular.

Özellikle projenin önemli çıktılarından biri olan “Sorumlu Amatör Balıkçılığın Geliştirilmesi” kitabı üzerinde görüş ve öneriler alındı. Tüm görüşler bir rapor haline getirildi ve sonucunda kitap editörleri Doç. Dr. Vahdet Ünal ve Cem Orkun Kıraç tarafından not edilerek kitap son değişikliklerine yansıtıldı.

20130614_142112  OLYMPUS DIGITAL CAMERA 20130614_143623 20130614_093407 20130614_105542

20130614_112925


1 Comment

  1. vahdet ünal says:

    Yorum yok. Herşey uygun görünüyor. Emeklerinize sağlık. Kitap çıktığı an bir görev bitmiş yenilerinin başlamasına kapılar açmış olur. vahdet

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: