BİR BALIK ÇOK BALIK

Home » Uncategorized » “Sorumlu Amatör Balıkçılığa Geçiş” kitabı yayınlandı

“Sorumlu Amatör Balıkçılığa Geçiş” kitabı yayınlandı

SAB Sorumlu Amator Balikcilik Kapak SAD-EKOG (BASKI ONAYLI)

TÜRKİYE’DE SORUMLU AMATÖR BALIKÇILIĞIN GELİŞTİRİLMESİ projesi kapsamında kitap yayınlandı. “Amatör Sorumlu Balıkçılığa Geçiş -Bilinçli Amatör Balıkçılık Denizlerimizin Geleceği” adıyla SAD yayınlarından çıkan kitap 80 sayfa.

SAD-EKOG yürütücülüğünde tamamlanan projede GTH Bakanlığı Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü, OLTACILAR-DER, AMATÖR SUALTI AVCILARI DERNEĞİ, GELBALDER, Balıkçılık İnternet Forumu Yazarlarından Talip Girgin, KASAD, Kaş Kültür Turizm Derneği ve WWF Türkiye projeye hem destek oldular hem de aktif paydaşlar olarak görev aldılar. GEF-SGP Küçük Ölçekli Program ve MedPAN maddi destek sağladı.

Yrd. Doç. Dr. Can Bizsel, Dr. Barış Akçalı, Yrd. Doç. Dr. Yakup Erdem, Doç. Dr. Adnan Ayaz, Dr. Baki Yokeş, Doç. Dr. Harun Güçlüsoy, Prof. Dr. Zafer Tosunoğlu, Doç. Dr. Vahdet Ünal, Kenan Kedikli, Talip Girgin, Güven Özbakır, Erhan Ocak, K. Gökhan Türe, Dr. Murat Draman, Nail Sevingel, N. Ozan Veryeri ve Cem Orkun Kıraç kitapta yazarlık ve editörlük katkıları koydular.

Amatör balıkçılık camiası ve resmi kurumlar bağlamında önemli bir mutabakatla hazırlanan yayında birçok yazar, fotoğrafçı ve düzeltme katkısı veren paydaş oldu. Kitapta bahsedilen ve destek veren tüm kişi, uzman, akademisyen, kurum ve kuruluşlar ile STK’lara sonsuz teşekkürler. GEF-SGP ve MedPAN proje maddi destekleri olmadan bu proje ve kitap mümkün olamazdı.

Kitabın pdf formatına ulaşmak için tıklayın.


2 Comments

  1. Sagi says:

    I’ve been looikng for a post like this for an age

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: