BİR BALIK ÇOK BALIK

Home » Uncategorized » Sorumlu Balıkçılık Sertifikasyon Tanıtım Toplantısı Datça’da Gerçekleşiyor

Sorumlu Balıkçılık Sertifikasyon Tanıtım Toplantısı Datça’da Gerçekleşiyor

28/10/2013

 

Sorumlu Balıkçılık Sertifikasyon

Tanıtım Kokteyli Duyurusu

 

GEF Küçük Destek Programı (SGP) – COMDEKS  ve GEF desteği ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü ve UNDP tarafından yürütülmekte olan “Türkiye’nin Deniz ve Kıyı Koruma Alanları Sisteminin Güçlendirilmesi Projesi” tarafından destek verilen “Sorumlu Balıkçılık uygulamalarına Geçiş Projesi” kapsamında Sualtı Araştırmaları Derneği (SAD) tarafından düzenlenecektir.

Datça – Bozburun Özel Çevre Koruma (ÖÇK) Bölgesi’nde yürütülen “Sorumlu Balıkçılık Uygulamalarına Geçiş” projesi su ürünlerinin başarılı yönetiminde “avlayan, satan, denetleyen ve tüketenlerin” birlikte hareket ettikleri işbirliği sürecidir. Bu noktada su ürünlerinin alımı ve satışını yapan restoranların yasadışı ve aşırı balıkçılığın olumsuz etkilerinin azaltılmasına koyabilecekleri katkı büyüktür.

Projenin sonunda, ulusal boyutta yaygınlaşmasını hedeflenen Sorumlu Balıkçılık Sertifika Belgesi verilecektir.  Sorumlu Balıkçılık Uygulamalarına Geçiş sürecine katılan, katkı koyan kurumlara verilecek ödüllendirici belgenin Datça turizmine ulusal ve uluslararası saygınlık kazandıracağı değerlendirilmektedir.

Sorumlu Balıkçılık Sertifika Belgesi’nin Türkiye’de yaygınlaşması amacıyla yerel değerleri koruyarak su ürünleri satışı yapan restoranları ödüllendiren işbirliği sürecinin tanıtım kokteyli 02 Kasım 2013 Cumartesi Saat : 14:00 -16:00 saatlerinde Datça/Kumluk Plajı Akif’in Yeri Restorant’ta yapılacaktır.

Herkesin dikkatlerine duyurur, ilgilenenleri aramızda görmekten memnuniyet duyarız.

SAD-EKOG

www.1balikcokbalik.org


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: